Një gjyshe tetëdhjetë vjeçare nga Britania e Madhe rrahu grabitësin, kamera regjistroi gjithçka (Video)

Tetëdhjetë vjeçarja June Turner nga Britania e Madhe mori një çmim për trimëri pasi ajo arriti të dëbojë një grabitës të maskuar nga dyqani i saj me shkopin e saj.

Burri iku me 50 euro të vjedhura dhe një kuti cigaresh, pas së cilës u gjet dhe u arrestua.

Ky çmim u jepet çdo vit njerëzve që kanë treguar guxim të madh në një situatë.

Kjo ngjarje e pazakontë u filmua nga një aparat fotografik në një dyqan të drejtuar nga qershori për 45 vjet.

Gjyshja shprehu mirënjohje të madhe për këtë çmim dhe tha se është e gatshme të sakrifikojë veten për familjen e saj.

Kategoritë
BotaLajme

Të ngjajshmet