Nëntë të vdekur pas përmbytjeve në Arizona

Të paktën nëntë persona kanë vdekur në përmbyjet në Arizona pasi shirat e rrëmbyeshëm përfshinë një vrimë noti në këtë shtet amerikan.

Në mesin e të vdekurve kishte edhe fëmijë, duke përfshirë një dy vjeçar. Sipas mediave locale, një person ende mungon, transmeton Klan Kosova.

Të paktën katër persona u shpëtuan nga ekuipazhet e helikopterëve. Ata u trajtuan për hipotermi dhe më pas u liruan nga spitali.

Më shumë se 100 njerëz po laheshin në këtë zonë kur ujërat e përmbytjeve goditën pothuajse asnjë paralajmërim.

Shërbimi Kombëtar i Motit ka lëshuar një paralajmërim për përmbytje të mundshme për pjesën më të madhe të Arizonës deri të hënën në mbrëmje, me më shumë stuhi që priten në mes të javës së ardhshme.

Kategoritë
BotaLajme

Të ngjajshmet