Në rrugët e Azerbejxhanit shfaqen pamjet nga operacioni për çlirimin e vendeve të okupuara nga ushtria armene 

Në rrugët e Azerbejxhanit shfaqen pamjet nga operacioni për çlirimin e vendeve të okupuara nga ushtria armene

Ushtria Azerbajxhanase shpëtoi vendbanimet Madagiz dhe Talish të provincës Terter, Mahdili, Çakilirlı, Aşağı Maralyan, Şeybey dhe Kuycak të provincës Jabrail dhe Aşağı Abdurrahmanlı të provincës Fuzuli.
 

Presidenti Ilham Aliyev njoftoi lajmin e mirë për popullin Azerbajxhan. “Sot, flamuri i Azerbajxhanit u vendos në Madagiz. Madagiz është i yni. Karabagu është Azerbajxhanit.” tha ai.

Kurse rrugët u mbushën me flamuj të Azerbejxhanit, dhe në disa vende u shfaqën pamje të ndryshme nga operacioni për çlirim./Gazetaere

 

Kategoritë
BotaLajme

Të ngjajshmet