Në Amerikë, posterët e Biden me një mesazh në Boshnjakisht

Zgjedhjet presidenciale në SHBA po afrojnë dhe kandidatët Donald Trump dhe Joe Biden po luftojnë për çdo votë.

Komuniteti boshnjak në Amerikë është gjithashtu një pjesë e rëndësishme e procesit zgjedhor, kështu që është e mundur të shihen billborde në gjuhën boshnjake në rrugët e qyteteve amerikane.

Një mesazh nga ish-ambasadori i SHBA në BiH, Thomas Miller, u shfaq në shtetin amerikan të Illinois, duke kujtuar boshnjakët për miqësinë e Biden me BiH, raporton Vijesti.ba.

“Joe Biden është një mik i dëshmuar i BiH para, gjatë dhe pas luftës,” tha Miller në një deklaratë.

Joe Biden ka shprehur vazhdimisht miqësinë dhe mbështetjen e tij për vendin tonë dhe disa ditë më parë ai publikoi një dokument që përmban planin e tij për Ballkanin dhe BiH nëse ai bëhet presidenti i ri i Shteteve të Bashkuara, raporton Vijesti.ba.

Kategoritë
BotaLajme

Të ngjajshmet