Ndeshja derbi në Turqi fillon me lutje për të vdekurit në Zelandë të Re (Video)

Ndeshja derbi në Turqi e zhvilluar sot në mes të Fenerbahce e Sivaspor ka filluar në një mënyrë më ndryshe.

Lojtarët dhe tifozët në stadium janë lutur për viktimat në Zelandë të Re, ndërsa kanë mbajtur një minutë heshtje.

Fenerbahce arriti të fitojë ndeshjen me rezultat 2-1, edhe pse ishte në disavantazh në fillim të pjesës së dytë./Indeksonline/

Kategoritë
Sport

Të ngjajshmet