Ndalu o “Vedat” – Mbreti i superligës turke përsëri me 2 gola

Fenerbahçe zhvilloi ndeshjen e radhës me ekipin nga Stambolli Kasimpasha, ku shënoi fitore me rezultat 3-2

Vedat Muriqi ka shënuar 2 gola  në këtë ndeshje

Sulmuesi 25 vjeçar këtë edicion ka shënuar shtatë gola dhe ka dhuruar edhe një asist.

 

Kategoritë
LajmeSport

Të ngjajshmet