Myftiu Zukorlić del pozitiv me Covid-19

Presidenti i Partisë së Drejtësisë dhe Pajtimit, Akademiku Muamer Zukorlić, njoftoi sot përmes profilit të tij në Facebook se është pozitiv për virusin Covid19. Nga izolimi, ai dërgoi mbështetje për stafin mjekësor në luftën heroike.

Statusi i tij në Facebook:

Te dashur miq,
esselamu aleykum.
Falë vëmendjes dhe shqetësimit tuaj, unë dëshiroj t’ju informoj se jam duke trajtuar në shtëpi për covid 19. Kam pasur një pamje komplekse klinike për disa ditë dhe tani, faleminderit Zotit, jam më mirë. Besoj se pjesa më e vështirë tashmë ka kaluar.
Jam i shqetësuar për situatën në Sanxhak, dhe veçanërisht në Novi Pazar dhe Tutin, ku ka pasur një kolaps në sistemin e kujdesit shëndetësor dhe menaxhimin e krizave të autoriteteve. Unë jap mbështetjen time të plotë për numrin e vogël të stafit mjekësor në luftën heroike për jetën e njerëzve në rrethana jashtëzakonisht të vështira.
Mbështetje e plotë për qytetarët e sëmurë dhe familjet e tyre me lutjen për të fituar këtë luftë të vështirë.
Sandzak do të kapërcejë këtë inshaAllah mjerim gjithashtu.

M. Zukorlić

Kategoritë
LajmeRajoni