MPB turke: Konfiskohen 5 tonë drogë në ujërat ndërkombëtarë

“Është zbatuar aksion me emrin “Operacion bashkimi” në të cilin u konfiskuan pesë tonë kanabis në pluhur dhe u arrestuan 13 persona”, thuhet në njoftimin e ministrisë.

Ministria e Punëve të Brendshme e Turqisë njoftoi sot se gjatë një aksioni në ujërat ndërkombëtarë janë konfiskuar pesë tonë drogë dhe janë arrestuar 13 persona, raporton Anadolu Agency (AA).

“Është zbatuar aksion me emrin “Operacion bashkimi” në të cilin u konfiskuan pesë tonë kanabis në pluhur dhe u arrestuan 13 persona”, thuhet në njoftimin e ministrisë.

Kategoritë
BotaLajme

Të ngjajshmet