Momenti kur ushtari azerbejxhanas heq flamurin e Armenisë dhe vendos flamurin e Azerbejxhanit (Video)

Magadiz, i pushtuar nga Armenia, u çlirua nga Azerbajxhani. Azerbajxhani vendosi flamurin e tij në Magadiz, emri historik i të cilit është Sukavuşan

Azerbajxhani vazhdon të çlirojë territoret e okupuara të Armenisë.
 

Presidenti i Azerbajxhanit Ilham Aliyev, i cili njoftoi çlirimin e Magadiz, i cili ka qenë nën okupim për 30 vjet, brenda fushës së operacioneve të kryera për çlirimin e territoreve të pushtuara nga Armenia.

Një pamje është postuar në rrjetet sociale ku një ushtar azerbejxhanas heqë flamurin e Armenisë dhe në vend të saj vendos flamurin e Azerbejxhanit./Gazetaere

Kategoritë
BotaLajme