Momentet të vështira të gjyqtarit Milan Sefara, ‘tapë’ dhe rrëzohet pas çdo aksioni (Video)

Një gjyqtar anësor në Çeki është paraqitur në gjendje të dehur gjatë një ndeshje të dy ekipeve me të rinj, në futbollin vendas.

Në ndeshjen mes Berounem dhe Slaným, Milan Sefara ishte caktuar si gjyqtar anësor, por mesa duket vendosi të kthejë disa gota, ose ndoshta disa shishe para se të shkonte në punën e tij.

Lëvizjet e tij duken të qarta se janë anormale dhe ll pas këtij incidenti federata Çeke doli në një prononcim se është hapur një hetim ndaj gjyqtarit dhe pritet të  caktohet një masë ndëshkuese për të.

Kategoritë
FunSportTë ndryshme

Të ngjajshmet