Modrić publikoi pamjet e Ramos duke ushtruar në palestër, sekreti i formës së tij është ushtrimi (Video)

Serigio Ramos, festoi ditëlindjen e 34-të në Mars, por trupi i tij nuk tregon shenja dobësie. Sekreti i formës së tij të shkëlqyer në këto vite fshihet në trajnime të ndryshme dhe të vështira.

Kapiteni i Realit punon shumë në vetvete dhe kalon pjesën më të madhe të kohës në palestër. Falë një pune të tillë, ai është në gjendje ta çojë Realin drejt një titulli të ri Spanjoll.

Skuadra e tij pas 34 ndeshjeve të luajtura në kampionat zë vendin e parë me një pikë më shumë se Barcelona. Avantazhi për Realin është se ata kanë një ndeshje më pak, dhe ajo lojë do të luhet sonte në 10 pasdite kundër Alaves.

Ramos ka shënuar edhe 10 gola në 32 ndeshje të luajtura këtë sezon. Duke llogaritur vetëm shtatë raundet e fundit, ai shënoi pesë gola. Megjithatë, për shkak të pezullimit të fituar nga marrja e kartonëve të verdhë, ai nuk do të luajë për Realin sonte.

Ndërkohë, Ramos postoi një video në Instagram duke treguar një nga ushtrimet e tij. Këtë herë ai ka punuar në forcimin e derës. Ushtrime të tilla janë karakteristike për luftëtarët e arteve marciale, por Ramos po punon gjithashtu.

Gjithashtu, video tregon gjendjen fizike të kapitenit të Realit. Trupi i tij sugjeron që ne mund të shikonim Ramos në nivelin më të lartë për disa vjet të tjera.

“Kjo është arsyeja pse … Punoni!”, Ka shkruar Ramos në përshkrimin e videos në të cilën ai gjithashtu ka etiketuar Luka Modrić.

Ishte Modrić ai që regjistroi këtë stërvitje dhe gjatë xhirimeve tha me të qeshur: “Kjo është për boksierët”.

Kategoritë
Sport

Të ngjajshmet