Ministria shqiptare e Mbrojtjes: Faleminderit qeverisë dhe popullit turk për ndihmën e vazhdueshme

Ministria shqiptare e Mbrojtjes, Olta Xhacka përmes një postimi në faqen  saj në facebook ka falënderuar qeverinë turke dhe popullin turk për ndihmat të vazhdueshëm për viktimat e tërmetit në Shqipëri.

“Ndihmat e sotme materiale vijnë pas ekipeve të kërkim – shpëtimit dhe do pasohen nga bujaria e pazëvendësueshme për ndërtimin e 500 banesave”, ka shkruar ajo, përcjell Gazeta e Re.

Faleminderit qeverisë dhe popullit turk për ndihmën e vazhdueshme për banorët e zonave të prekura nga tërmeti që në…

Publiée par Olta Xhacka sur Mardi 3 décembre 2019

Kategoritë
LajmeRajoni

Të ngjajshmet