Ministri mbrojtjes së Serbisë Vulin del pozitiv me koronavirus

Pasi një nga sekretarët shtetërorë në Ministrinë e Mbrojtjes u shtrua në spital për shkak të një testi pozitiv për Kovid 19, dhe gjatë testimit të rregullt të të gjithë personave me të cilët ai erdhi në kontakt, u deklarua se Ministri i Mbrojtjes Aleksandar Vulin ishte pozitiv me koronavirus, tha Ministria në një deklaratë. mbrojtjes.

Ministri i Mbrojtjes po ndihet mirë, theksojnë ata, dhe duke qenë se nuk ka simptoma të infeksionit Kovid-19, ai është në izolim.

Siç thonë ata, Vulin vazhdon me kryerjen e rregullt të detyrave të Ministrit të Mbrojtjes, duke iu përmbajtur të gjitha masave të përcaktuara gjatë vetë izolimit.

“Ministri i Mbrojtjes Aleksandar Vulin edhe një herë u bën thirrje të gjithë qytetarëve që të zbatojnë masat e miratuara nga Shtabi i Krizave të Republikës dhe Qeveria e Serbisë me qëllim parandalimin e përhapjes, shtypjes dhe shuarjes së infeksionit me virusin Kovid-19”, thuhet në deklaratë.

Përveç Vulin, presidenti i Asamblesë Kombëtare të Serbisë, Maja Gojković, është gjithashtu pozitiv me koronavirus. /Gazeta e Re/

Kategoritë
LajmeRajoni