Messi emocionalisht i tha lamtumirë Vidal, por gjithashtu shqetësoi tifozët e Barcelonës me një mesazh

Sulmuesi i Barcelonës Lionel Messi i dha lamtumirën Artur Vidal me një mesazh emocionues në rrjetin social Instagram pasi kiliani u largua nga klubi dhe nënshkroi për Inter.

Vidal nuk e gjeti veten në planet e trajnerit të Barcelonës Ronald Koeman për sezonin e ardhshëm, prandaj u detyrua të kërkonte një ambient të ri dhe të vazhdonte karrierën e tij në Itali, domethënë në fanellën e Interit.

Pasi u bë zyrtarisht e qartë se Vidal nuk është më një lojtar i Barcelonës, Messi i shkroi atij një mesazh shumë emocional në Instagram, por gjithashtu shqetësoi tifozët e këtij klubi pasi tha se rrugët e tyre të përbashkëta do të takohen përsëri.

“Unë ju njihja vetëm nga lojërat ku luanim kundër njëri-tjetrit dhe gjithmonë më dukej sikur ishit një fenomen. Pas kësaj, unë isha me fat që u takova personalisht dhe më pas më befasuat edhe më shumë”, shkroi Messi në Instagram dhe vazhdoi:

“Ne kemi bërë shumë së bashku në dy vjet, ti ke lënë një gjurmë të madhe këtu. Do të të mungojë skuadra dhe të uroj të gjitha të mirat në klubin e ri. Rrugët tona do të kalojnë përsëri, unë jam i sigurt për këtë,” tha Messi.

Përgjigja e Vidal shpejt ndoqi.

“Faleminderit, alien. Jam krenar që kam luajtur me lojtarin më të mirë në histori dhe të falënderoj shumë për miqësinë. Shihemi së shpejti,” u përgjigj Vidal.

Kategoritë
Sport

Të ngjajshmet