Messi drejt largimit nga Barcelona

Lionel Messi po planifikon të largohet nga Barcelona në fund të sezonit 2020/21. Tifozët katalnas janë duke mbajtur gishtat fort të kryqëzuar ndërsa lojtari dhe klubi përpiqen të zgjatin kontratën, por duket sikur negociatat kanë ngecur.

Kjo për shkak se Cadena SER, një nga mediat më me reputacion në Spanjë, ka pohuar se Messi do të shikojë pjesën tjetër të kontratës së tij në Camp Nou dhe do ti thotë lamtumirë klubit vitin e ardhshëm.

Kapiteni ndjehet i lënduar nga mënyra se si janë trajtuar situatat në muajt e fundit nga drejtuesit. Besohet se sulmues argjentinasi është i ngopur me të gjithë çuditjet nga anëtarët e klubit si dhe pretendimet në mediat spanjolle se ai është konfrontuar me shokët e skuadrës në dhomën e veshjes.

Ndoshta ky lajm nuk duhet të vijë si befasi, duke konsideruar se Messi ishte i lidhur me një largim nga Barcelona në shkurt, pas një përplasjeje publike me drejtorin sportiv dhe ish-shokun e skuadrës, Eric Abidal.

Nëse kapiteni vërtet do të refuzoj zgjatjejen e marrëveshjes së tij, mbetet të shihet nëse do të jetë një tërheqje nga futbolli apo hapi i parë për të lëvizur diku tjetër.

është e vështirë të imagjinohet transferimi i Messit në një klub tjetër evropian, megjithë spekulimet e vazhdueshme e lidhin me një kalim tek Manchester Cityt dhe Interit, por një kthim në Argjentinë është i mundur.

Messi ka shprehur më parë një dëshirë për t’u rikthyer tek Njulls Olld Boys, klub për të cilin ai kaloi gjashtë vjet me të rinjve, por kurrë nuk bëri asnjë paraqitje për të.

Kategoritë
Sport