Melania u filmua duke fyer: Kush k*in kujdeset për marrëzira dhe dekorime të Krishtlindjeve?!

Zonja e parë e SH.B.A.-së shprehu përçmim për raportet mediatike në lidhje me ndarjen e fëmijëve nga prindërit e tyre në kufirin Amerikano-Meksikan dy vjet më parë, zbulojnë bisedat që u regjistruan fshehurazi nga ish-ndihmësi i saj Stephanie Winston Wolkoff.

Wolkoff u nda me Melania Trump pasi ajo u akuzua për keqmenaxhim të financave të komitetit përurues të Presidentit Donald Trump dhe që atëherë ka bashkëpunuar me hetuesit federalë duke hetuar pretendimet se komiteti shërbeu si një fond i zi për të pasuruar familjen e presidentit.

Këtë vit, ajo shkroi një libër që “zbulon gjithçka” dhe publikoi pamjet në CNN të Enjten.

“Mos u bëj me mua”, u përgjigj Melania pyetjeve të gazetarëve në lidhje me politikën e ndarjes së familjes së Trump.

“Ku ishin ata kur Obama e bëri atë?” dëgjohet në regjistrim.

Agjencia gjermane dpa shkruan se disa familje emigrantësh u ndanë në kufi gjatë mandatit të Presidentit Barack Obama, por që ai nuk ndoqi një politikë të ndarjes së familjeve si Trump, i cili e përdori atë për të parandaluar azilkërkuesit dhe emigrantët që të kalonin kufirin në mënyrë të paligjshme.

Pamjet tregojnë gjithashtu se Melania ishte “një valixhe plot me gjithçka” për shkak të festës së Krishtlindjes në Shtëpinë e Bardhë.

“Kush kujdeset për k ** ac për marrëzira dhe dekorime të Krishtlindjeve … Por unë duhet ta bëj, apo jo?” murmuriti zonjën e parë në një intervistë me Wolkoff në korrik 2018.

Presidenti Trump është mburrur që nga viti 2017 se në Amerikë, “Trump si presidenti juaj do të flitet përsëri për Gëzuar Krishtlindjet” në vend të termit “Gëzuar Festat” që është imponuar në vitet e fundit.

Kategoritë
BotaLajme

Të ngjajshmet