Mediat turke: Galatasaray do ta mundë Hajdukun pa dy lojtarët më të mirë

Hajduk do të luajë kundër Galatasaray nesër në ndeshjen e raundit të tretë kualifikues për Europa League në Stamboll.

Galatasaray është një favorit i madh, por Hajduk do të ketë të paktën një punë pak më të lehtë sepse turqit ndoshta do të kandidojnë nesër pa dy lojtarët më të mirë.

Aspor.com.tr njofton se Arda Turan dhe Radamel Falcao nuk do të luajnë kundër Hajduk sepse ata po ruhen për derbin e së dielës kundër Fenerbahce. Sofiane Feghouli, një tjetër shtyllë kurrizore e ekipit turk, do të mbetet gjithashtu në stol.

Fanatic Turk shkruan të njëjtën gjë, duke vërejtur:

“Në Galatasaray, ata po shikojnë drejt Hajdukut, por ata tashmë po mendojnë për derbin kundër Fenerbahce. Ata do të mundin Hajdukun, do të pushojnë yjet më të mëdhenj dhe do të mendojnë për Fenerbahce.”

Kategoritë
Sport

Të ngjajshmet