Mediat franceze sulmojnë turqit duke I publikuar lajme të rreme

Çlirimi nga armenët në territoret e okupuara të Azerbajxhanit po vazhdon, Në Turqi është realizuar një organizim mbështetëse për Azerbajxhanin

Javët e fundit, pas tensionit midis shtetasve të Armenisë dhe Azerbajxhanit në qytete të ndryshme në Turqi Duke marrë një rrugë me flamujt e Turqisë dhe Azerbajxhanit për t’i dhënë mbështetje

Por mediat Franceze për këto pamje kanë shpërndarë me titullin “Turqit bastisën mahallën armene “ duke I provokuar lexuesit

Kategoritë
BotaLajme

Të ngjajshmet