Mbretëresha Elizabeth II vaksinohet kundër COVID-19

Mbretëresha Elizabeth II dhe bashkëshorti i saj, Princi Philippe, morën sot injeksionin e tyre të parë të vaksinës antiCOVID-19, njoftoi Pallati Buckingham.

“Monarkja 94-vjeçare dhe bashkëshorti i saj, 99, morën vaksinën e tyre antiCOVID-19 sot”, tha një zëdhënës, raporton ATSh.

Kështu çifti mbretëror i është bashkuar rreth 1,5 milionë personave që janë vaksinuar tashmë në Britaninë e Madhe.

Kategoritë
BotaLajme