Mbijetesa e Leopardit: Luftimi i jetës dhe vdekjes së një qeni dhe një mace të egër (Video)

Videoja prej katër minutash tregon një leopard që ngjitet shkallëve dhe hyn në një ndërtesë për të sulmuar një qen, një kafshë shtëpiake që flinte jashtë derës së një shtëpie në qytetin Indian Shimla.

Qeni i mbijetoi mrekullisht sulmit.Labrador Jackie mbijetoi, por mori nje plagë të thella të shkaktuar nga nofullat dhe putrat e një maceje të egër.Për fat të mirë, Jackie nuk e lejoi leopardin ta kapte për qafë, kjo është arsyeja pse ai mbijetoi. Megjithë sulmin dhe traumën, Jackie tani është mirë, e gëzuar, duke luajtur dhe ndjekur mace dhe zogj si zakonisht.

Leopard trying to eat dog ! 😥#Animal

Publiée par TOS Trend sur Mercredi 27 novembre 2019

Kategoritë
Të ndryshme

Të ngjajshmet