Marshohet në sheshin e Zahir Pajazitit për mbështetje të Turqisë

“Solidarizim për Demokracinë” quhet marshi që do të mbahet ditën e shtunë, më 15 korrik 2017, në ora 17:00, nga sheshi Skëndrebeu deri te sheshin Zahir Pajaziti në Prishtinë, shkruan Gazeta e Re.

Ky marsh do të mbahet në shenjë mbështetje të Turqisë në përvjetorin e parë të tentim gusht shtetit, ku humbën jetën 248 persona.

Përveç këtij marshi, për nder të dëshmorëve të rënë si dhe në shenjë solidarizimi me shtetin turk, në Prizren nesër në ora 20:50 organizohet “Mevlud & Duaja e Hatmes” në Xhaminë e Sinan Pashës, pastaj në ora 21:45 ecja do të bëhet nga kjo xhami deri në Konsullatën e Përgjithshme të Republikës së Turqisë në Prizren ku do të bëhet edhe vendosja e luleve.

Kategoritë
LajmeVendi

Të ngjajshmet