Marcelo: Bale nuk di spanjisht, merremi vesh me gjeste

Ylli i Reali të Madridit Gareth Bale ende nuk e ka mësuar gjuhën spanjishte edhe pse ka në Madrid prej gati 6 vitesh ai vijo të përballet me vështirësi të mëdha.

Atë e ka zbuluar Marcelo i ci në një intervistë për prestigjozen Marca.

Sipas brazlianit Bale vijon të flës anglisht me të gjithë skuadrën.

“Tani, pasi largimit të Cristiano Ronaldos dhe Kiko Casillias nuk kam njeri tjetër pranë. Është Bale në krahun tjetër, por Bale nuk flet spanjisht, ne komunikojmë vetëm me gjeste.”

Ndërsa spekullimiet për largimin e Uellsianit nga Santiago Bernabeu sa vjen e shtohet, teksa talenti Vincius po i ze vendin.

Kjo situatë ka bërë që Manchester United të tentojë të rikthejë Balen në Angli.

Kategoritë
Sport

Të ngjajshmet