“Mallkoj çdo lloj krimi që kryhet ndaj grave”

Në postimin që ka bërë në «Twitter» për vrasjen e Pinar Gultekin nga ish i dashuri Presidenti Erdoan thotë se ai i mallkon të gjitha krimet që bëhen ndaj grave.

Presidenti Rexhep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdoğan) tha se ai mallkon çdo lloj krimi të kryer ndaj grave.

Në llogarinë e tij në «Twitter» Erdoan ka bërë një postim për vrasjen e Pënar Gyltekin (Pınar Gültekin) nga ish i dashuri i saj. Ai dëshiron mëshirën e Zotit për Pinar dhe durim për familjen e pikëlluar, të afërmit dhe ata që e donin.

“Dhimbja e Pënar Gyltekin na mbyti me hidhërim. Unë mallkoj çdo lloj krimi të kryer ndaj grave”, thotë Erdoan, ndërsa shton se ai do ta ndjekë vetë çështjen.

Kategoritë
BotaLajme

Të ngjajshmet