«L’Ombra delle Parole» boton një cikël poezish të poetes Donika Dabishevcit

Revista online «L’Ombra delle Parole» boton një cikël poezish të poetes Donika Dabishevci. Lajmin e ka bërë të ditur vet poetja, në profilin e saj në facebook – raporton Gazeta e Re. Ja njoftimi i plotë i saj:

Revista ndërkombëtare italiane online «L’Ombra delle Parole» ka botuar sot një cikël të zgjedhur të poezive të mia që janë shkëputur nga libri im dygjuhësh me poezi : Robnesha jote/ La tua robinja, që do të botohet në pranverë të këtij viti në Romë nga botuesi italian Edizioni Ensemble. Përzgjedhjen e poezive, përkthimin dhe parathënien e ka bërë Gëzim Hajdari.

 

 

Kategoritë
Kulturë

Të ngjajshmet