Lojtari boshnjak i Bashakshehirit Višća me flamur dhe me këngën e Dino Merlin festoi titullin kampion të Turqisë

Përfaqësuesi i Bosnjës dhe Hercegovinës, Edin Višća, mbrëmë festoi titullin e parë të kampionit të Turqisë me Bashakshehir të Stambollit.

Ceremonia u mbajt në stadiumin “Fatih Terim”, dhe të gjithë lojtarët dolën në skenë me një mini ceremoni dhe ngritën kupën.

Vishça e çoi vajzën e tij në skenë duke veshur një flamur me zambakë, dhe shoqërimi i tij muzikor ishte kënga e Dino Merlin “Furaj mali sam sredinom”.

 

Le të kujtojmë, në raundin e fundit të djeshëm, ai shënoi golin e 100-të në total për Basaksehir, dhe gjithashtu regjistroi ndihmën e tij të 98-të më herët.

Sidoqoftë, sezoni për të nuk ka mbaruar pasi Basaksehir do të luajë kundër Manchester United në çerekfinalen e Ligës Evropiane, nëse e kalojnë Kopenhagën (ata fituan 1: 0 në ndeshjen e parë).

Kategoritë
Sport

Të ngjajshmet