Ljajiç: 466 njerëz janë infektuar në Novi Pazar, mjekët po vijnë nga BiH

Në Novi Pazar, 466 njerëz janë të infektuar me virusin e koronës, dhe situata është më e mirë se disa ditë më parë, tha sot zv / kryeministri serb Rasim Ljajiç.

Ljajiç tha gjithashtu se falë ndihmës së mjekëve nga Qendra Klinike në Kragujevac, gjendja është më e mirë se tre ose katër ditë më parë.

Ai deklaroi se problemi ishte se njerëzit ishin trajtuar në shtëpi, raportoi B92 në faqen e saj të internetit.

Ljajiç tha se Novi Pazar do të kishte nevojë për ndihmë njerëzore dhe shtoi se do të arrinte një ekip mjekësh nga Sarajeva dhe Tuzla.

“Stafi, mjekët, njerëzit, veçanërisht anesteziologët dhe infektologët po e zgjidhin këtë problem,” theksoi Ljajiç.

Kryeministri i Serbisë, Ana Brnabić do të vizitojë sot Novi Pazar./Gazeta e Re/

Kategoritë
LajmeRajoni