Liria – Feronikeli, publikohen formacionet zyrtare

Sot do të luhet çerekfinalja e fundit e Kupës së Kosovës, ndërmjet Feronikelit dhe Lirisë.

Kampioni aktual kosovar është favorit në letër, pasi që daljen në Evropë e synon vetëm përmes këtij kompeticioni.

Në anën tjetër, Liria nuk do të futet në fushë e dorëzuar, pasi që në këtë edicion të Kupës ka eliminuar edhe një skuadër tjetër të Superligës, Ferizajin, 1:0.

Tanimë të dy trajnerët kanë publikuar formacionet zyrtare për këtë ndeshje.

Formacionet zyrtare:

Liria: Hodaj, Bytyqi, Lila, Igumanovic, Gjeraj, Susuri, Islamaj, Tafili, Gashi, Memaj, Karahoda.

Feronikeli: Troshupa, Lladrovci, Berisha, Hoxha, Islami, Bojku, Dabiqaj, Da Silva, Hoxha, Loshi, Zeka.

Liria – Feronikeli, starton nga ora 13:00.

Kategoritë
Sport

Të ngjajshmet