Linja e parë shqiptare e fluturimeve “Air Albania”

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka publikuar foton e ditës ku shihet aeroplani i parë që do të mbajë logon shqiptare “Air Albania”.

Linja e parë shqiptare e fluturimeve quhet “Air Albania” dhe nga dizajni përmban motive shqiptare, ku krahët dhe bishti i avionit janë në ngjyrë të kuqe dhe detaje të zeza, duke dhënë idenë e krahëve të shqiponjës dykrenare.

Pranë derës së parë të avionit, pranë kabinës së pilotëve dallohet flamuri shqiptar, një pozicionim i ngjashëm me disa linja si “Air Asia”.

Linja “Air Albania” pritet të fillojë nga fluturimet së shpejti.

Kategoritë
LajmeRajoni

Të ngjajshmet