Lidhja Arabe dënon ashpër sulmet e Izraelit në Gaza

Lidhja Arabe të mërkurën denoi me forcë agresionin e Izraelit në Rripin e Gazës te rrethuar.

Sekretariati i Përgjithshëm i Lidhjes Arabe në një deklaratë zyrtare të mbajtur e quajti qeverine izraelite përgjegjëse për pasojat dhe  përshkallëzimin e situates.

Lidhja Arabe ka thënë se agresioni izraelit  bie në përputhje me përpjekjet e mprehta për të shtyrë situatën në Rripin e Bllokuar të Gazës në përkeqësim të mëtejshëm dhe për të tërhequr rajonin në një rreth të pafund dhune.

Thirret për një ndërhyrje të menjëhershme dhe efektive ndërkombëtare për të ndaluar sulmet izraelite dhe për të siguruar mbrojtje ndaj Palestinës

Kategoritë
BotaLajme

Të ngjajshmet