Liderët e PAN-it që morën më së shumti vota në Prishtinë

Sipas formularëve të rezultateve të preliminare të zgjedhjeve të 11 qershorit, del se nga koalicioni PAN, Kadri Veseli ka dalë më i votuari në Prishtinë i cili ka marrë mbi 9768 vota, ndërsa lideri i AAK-së Ramush Haradinaj ka marrë mbi 7510 vota.

E kryetari i NISMA për Kosovën Fatmir Limaj, në Prishtinë dhe fshatrat përreth ka marrë mbi 2050 vota.

Kujtojmë se në publikimin e formularëve të KQZ-së nuk janë të numëruar votat me kusht, votat me postë dhe ato të personave me aftësi të kufizuara./kp/

Kategoritë
LajmeVendiZgjedhjet Parlamentare 2017

Të ngjajshmet