Ky është vendimi i Perez për Zidanen

Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez, dëshiron ta mbaj në stol trajnerin Zinedine Zidane.

Ka pasur disa sugjerime se pas humbjes ndaj Mallorcas dhe nëse sot do të humbas ndaj Galatasaray, do të ndodh shkarkimi i teknikut francez.

Mirëpo sipas mediave spanjolle, Florentino nuk është duke bërë panik dhe do të pres deri në dhjetor për të dhënë vendimin përfundimtar.

Florentino dëshiron t’i jep kohë Zidanes derisa të përfundojnë grupet në Ligën e Kampionëve, ndeshja e fundit për grupe në Ligën e Kampionëve është me 11 dhjetor, ndeshje në të cilën do të luajnë kundër Club Brugge.

Kategoritë
Sport

Të ngjajshmet