Ky është numri i kosovarëve që përdorin Facebook dhe Instagram (Foto)

Rrjetet sociale janë aq të përdorura sa njerëzit janë bërë të varur prej tyre.

Thuajse nuk ka asnjë njeri në Kosovë e kudo tjetër që nuk do të kalojë së paku pak orë të ditës në rrjetet sociale, në disa raste vetëm duke shikuar se kush, çfarë ka postuar.

Por Agjencia për Rrjetet Sociale së fundi ka publikuar disa shifra që tregojnë se Facebook vazhdon të jetë rrjeti social më i përdorur në Kosovë, shkruan Indeksonline.

Në këto shifra ka edhe numër të madh të kosovarëve që përdorin internetin 3G dhe 4G.

 

Kategoritë
LajmeVendi

Të ngjajshmet