Ky çaj qetëson nervat dhe forcon imunitetin

Çaji i blirit stimulon qarkullimin, përmirëson tretjen, lehtëson dhimbjen e shkaktuar nga gazrat, lehtëson dhimbjet menstruale, stimulon oreksin, heq ankthin dhe simptomat e tij.

Kur është fjala për parandalimin, çaji i blirit është i dobishëm në luftën kundër arteriosklerozës, inflamacionit vaskular, angjinës pectoris dhe infarktit.

Ky lloj çaji ka ndikim edhe në forcimin e imunitetit , heqjen e celulitit, zbutjen e djegieve.

Po ashtu ai ndikon edhe te personat që kanë probleme me diarrenë dhe ftohjen.

Kategoritë
Shëndetësi

Të ngjajshmet