Kurti-Zvizdiq diskutojnë për marrëdhëniet Kosovës-Bosnjë

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka takuar sot në Sarajevë takova kryetarin e Këshillit të Ministrave të Bosnje dhe Hercegovinës Denis Zvizdiq, me të cilin ka biseduar për marrëdhëniet bilaterale midis dy vendeve, situatën politike në shtetet respektive dhe rajon.

“Paraprakisht mora pjesë në Sarajevo Business Forum, me ftesën e kryeministrit Zvizdic. Në margjina të këtij forumi takova shumë politikanë, diplomatë e investitorë të ndryshëm, në mesin e të cilëve ish presidentin kroat Stjepan Mesiq, ministrin slloven të zhvillimit dhe teknologjisë, Zdravko Pocivalsek, kryetarin e Odës Ekonomike të Federatës së B&H, Mirsad Jasarspahiq, ish-ministër i mbrojtjes, Selmo Cikotiq, zëvendës kryetarin e Kuvendit të B&H, Safet Softiq, pastaj Bogiç Bogiçeviq etj.”, shkruan Kurti në Facebook.

Kategoritë
LajmeVendi

Të ngjajshmet