Kurti: Ata ju kanë sunduar, ne do t’ju shërbejmë

Sipas Zëri-t, i kandiduari për kryeministër nga radhët e Vetëvendosjes Albin Kurti, dje i ka krahasuar qeverisjet e kaluara, respektivisht kryeministrat e kaluar me diktatorët.

‹‹Qytetarët dhe i gjithë populli ynë kanë nevojë për një qeveri që nuk i sundon, por u shërben. Ne duam të qeverisim se duam të shërbejmë.›› – është cituar të ketë thënë Kurti./Gazetaere.com/

Kategoritë
LajmeLajmet KryesoreVendiZgjedhjet Parlamentare 2017

Të ngjajshmet