Kungulli – gjithçka për ushqimin tuaj të preferuar të vjeshtës që është i mirë për zemrën, shikimin dhe imunitetin

Kur dikush përmend një kungull, kungull ose kungull, sido që ta quajnë, ata e dinë se është mbretëresha e vjeshtës. Ka shumë përfitime të kungullit për trupin. Shtë një burim i shkëlqyeshëm i beta karotenit, kështu që, si karotat, është i mirë për shikimin.

Beta karotina zvogëlon rrezikun e disa llojeve të kancerit. Përveç kësaj, kungulli është një nga ushqimet me përmbajtjen më të lartë të kaliumit, dhe ushqimet e pasura me kalium parandalojnë sëmundjet e zemrës. Karotina beta është gjithashtu një antioksidant i fuqishëm dhe trupi e shndërron atë në vitaminë A. Kungulli gjithashtu përmban vitaminë C, dhe të gjithë e dimë se sa kemi nevojë për të, veçanërisht në këto muaj më të ftohtë.

Ka edhe veti të kungullit që janë të përshtatshme për forcimin e imunitetit, si dhe veprimin anti-inflamator. Fibra me të cilën është e pasur kungulli është gjithashtu shumë e rëndësishme, prandaj ka një efekt të dobishëm në tretje, rekomandohet gjithashtu për ata që kanë probleme me stomakun dhe zorrët.

Ka shumë lloje të kungujve, por është një kungull shumë i njohur hokkaido që e ka origjinën nga Japonia, kështu që quhet edhe kungulli japonez. Lëvorja e saj është dukshëm më e trashë, me ngjyrë intensive portokalli-të kuqe.

Shija e saj është aromatike dhe gështenjë dhe shumë e konsiderojnë atë varietetin më të mirë dhe më të shijshëm. Greatshtë shumë mirë që mund të qëndrojë për një kohë të gjatë, dhe kështu fiton një shije edhe më të mirë dhe pjesa e lëndëve ushqyese rritet.

Kungulli Kabocha e ka origjinën nga Kamboxhia. Lëkura është e hollë dhe e ngrënshme, me ngjyrë të gjelbër intensive dhe shija dhe aroma e butë të kujton shalqirin. Zbatimi i tij është i shumëllojshëm, nga përhapjet, pudingat dhe lëngjet te zëvendësuesit e patateve të pjekura. Kungulli Ibiza e ka origjinën nga Spanja, por mund të gjendet në kopshte nëpër botë.

Ajo njihet nga forma e saj e rrumbullakët dhe lëvorja pak ribbed, dhe zbukurohet më shpesh për Halloween. Kungulli Ibiza përgatitet më shpesh duke e pjekur në furrë dhe duke e ngrënë si një vakt më vete, por gjithashtu mund të përdoret si një shtesë ushqyese për shumë pjata. Në cilën mënyrë dhe çfarëdo lloj kungulli që zgjidhni, nuk do të gaboni.

Kategoritë
FamiljeShëndetësi

Të ngjajshmet