Kroacia pa raste te reja me COVID-19

“Nuk ka raste të reja. Deri më tani janë testuar 66.695 persona, 290 prej tyre në 24 orët e fundit. 22 persona janë në spital. Katër prej tyre janë në respiratorë”, tha Shtabi i Mbrojtjes civile.

Gjatë 24 orëve të fundit në Kroaci nuk është regjistruar asnjë rast i ri me COVID-19 dhe numri i personave të prekur nga virusi mbetet në shifrën 2.246.

“Nuk ka raste të reja. Deri më tani janë testuar 66.695 persona, 290 prej tyre në 24 orët e fundit. 22 persona janë në spital. Katër prej tyre janë në respiratorë”, tha Shtabi i Mbrojtje civile.

Numri i përgjithshëm i personave të shëruar arrin në 2.077 me 5 të shëruar në 24 orët e fundit. Numri i përgjithshëm i të vdekurve është 103.

Kategoritë
LajmeRajoni

Të ngjajshmet