Kroacia mposhti Turqinë me rezultat 79-62 në kualifikimet për EuroBasket 2022

Turqia pësoi humbjen e 3-të në 3 ndeshjet e Grupit D

Ekipi kombëtar turk i basketbollit për meshkuj humbi sot në ndeshjen me Kroacinë me rezultat 79-62 në kualifikimet e EuroBasket 2022, raporton Anadolu Agency (AA).

Miro Bilan ishte mbresëlënës për të udhëhequr Kroacinë drejt fitores me 30 pikë kundër Turqisë në sallën sportive “Sinan Erdem Dome” në Stamboll.

Zeljko Sakic regjistroi 17 pikë dhe pesë kërcime ndërsa Roko Rogic prodhoi 12 pikë për ekipin mysafir.

Për nikoqirët, Melih Mahmutoğlu shënoi 14 pikë dhe Shane Larkin prodhoi 12 pikë.

Në një ndeshje tjetër të Grupit D, Holanda mundi Suedinë me rezultat 78-76.

Kroacia fitoi të tre ndeshjet për të udhëhequr grupin ndërsa Turqia ka dalë pa fitore me tre humbje, duke mbetur në fund të grupit.

Holanda ka dy fitore dhe një humbje, ndërsa Suedia regjistroi një fitore dhe dy humbje.

Kategoritë
BotaLajme