Kosova siguron të argjendtën, Nora siguron finalen

Pas dy fitoreve të njëpasnjëshme, Nora Gjakova e ka mposhtur edhe xhudisten nga Panamaja, Miryam Roper.

Me këtë fitore Nora ka siguruar finalen në Tunis Grand Prix.

Xhudistja pejane fitoi me lehtësi ndaj Roper në kategorinë deri 57 kilogramë në Tunizi.

Nora me këtë fitore ia ka siguruar Kosovës medaljen e argjendtë dhe do të luftojë për të Artën në finale.

Kategoritë
Sport

Të ngjajshmet