Kosova mëson kundërshtarët për kualifikimet në eurovolley 2021

Është hedhur shorti i kualifikimeve për Kampionatin Evropian 2021.

Kombëtarja e Kosovës në volejboll, në konkurrencën e femrave, do të jetë pjesë e grupit D, shkruan KosovaPress.

Në këtë grup përveq Kosovës janë edhe Sllovakia,Finlanda dhe Mali i Zi.

Ndeshjet kualifikuese do të zhvillohen nga 15 Gushti – 6 Shtator 2020, me sistem vajtje-ardhje

Kategoritë
Sport

Të ngjajshmet