Kopja e Vuçiçit: Programeri kroat u bë hit në rrjete sociale (Foto)

Programuesi i ri nga Kroacia u bë hit në rrjetet sociale për shkak të ngjashmërisë së tij fizike me Presidentin e Serbisë, Aleksandar Vučić. Në vetëm disa ditë, “Croatian Vucic” tërhoqi më shumë se 17,000 ndjekës në Instagram.

Media kroate shkruajti gjithashtu për këtë të ri, kështu që “Slobodna Dalmacija” deklaron se i riu 29-vjeçar nga komuna e Kriç, i cili u prezantua si Borna, “duket tepër” si presidenti i Serbisë.

Kjo, siç thuhet më tej, është një arsye mjaft e mirë për t’u bërë një yll i Instagram, si në Kroaci ashtu edhe në Serbi.

Kështu filloi gjithçka …
Profili në Instagram “Negujmo srpski” postoi një foto të Borna duke pozuar me një kostum.

“Gjetëm dyshen e Vuçiç në Kroaci. Ne mendojmë se është koha për ta promovuar atë në një ndikues të ri dhe për ta sjellë atë në 10,000 ndjekës “, shkruajnë ata poshtë fotos.
Sipas mediave kroate, pjesa tjetër është histori, duke shtuar se tani Borna nuk mund të “mbrojë veten nga ushtria e tifozëve dhe ndjekësve”.

View this post on Instagram

Sjela alimentacija

A post shared by Borna (@_borninjo) on

Borna tha se njerëzit kishin vërejtur që ai dukej si Vuçiq më parë. I pari që e vuri re atë, siç deklaroi ai, ishte kolegu i tij nga fakulteti.

“Në atë kohë, unë as nuk isha i vetëdijshëm për ngjashmëritë,” shtoi Borna, duke theksuar se ai nuk ishte i interesuar në politikë dhe nuk e ndiqte atë.
Kur u pyet nëse ai mendon se ajo që duket si Presidenti i Serbisë ndihmon apo hakmerret, Borna u përgjigj:

“Unë nuk di as çfarë të mendoj, është vërtet e vështirë të thuash.”

Sidoqoftë, mesazhet e tij mbërrijnë pandërprerë në profilin e tij në Instagram, kryesisht nga Serbia, sepse, siç deklaroi ai, ngjashmëria e tyre është ndoshta më interesantja për ta atje.

Përdoruesit e rrjetit social reaguan ndryshe.

View this post on Instagram

Priprema za izbore 😁

A post shared by Borna (@_borninjo) on

“Këto nuk janë të vërteta !!”, “Na vodhët gjithçka, gjuhën, kulturën, vendin – tani doni edhe Vuçiç”, janë disa nga komentet./Gazetaere

Kategoritë
LajmeRajoni

Të ngjajshmet