Kombëtarja e Kosovës në futboll për femra nesër luan ndaj Turqisë

Ndeshja do të zhvillohet në kompleksin sportiv “Arslan Zeki Demirci” në Antalya në orën 18:00.

Kombëtarja e Kosovës në futboll për femra nesër do të luajë ndaj Turqisë në Grupin A të eliminatorëve për Kampionatin Evropian, transmeton Anadolu Agency (AA).

Ndeshja do të zhvillohet në kompleksin sportiv “Arslan Zeki Demirci” në Antalya në orën 18:00.

Arbitrja e ndeshjes do të jetë Stacey Pearson nga Federata Angleze e Futbollit ndërsa ndihmësit e saj do të jenë Melissa Burgin dhe Emily Carney.

Kosova ndodhet në vendin e 4-t me 3 fitore dhe 3 humbje, duke fituar 9 pikë.

Ndërsa Turqia në vendin e fundit me 1 pikë të fituar, me një barazim dhe 5 humbje.

Ndeshjen e parë në Kosovë me Turqinë e kishte fituar kombëtarja e Kosovës me rezultatin 2-0.

Vendin e parë në grup e ka Holanda. Rusia është e dyta, Sllovenia e treta ndërsa në pozitën e pestë është

Kategoritë
Sport

Të ngjajshmet