Koci: Rrustem Mustafa ka pranuar ftesë për intervistim nga Specialja

Pas publikimit të lajmit se Gjykata Speciale ka gati aktakuzën e parë për një ish-komandant dhe se po negociohet dorëzimi i tij në janar, ka reaguar Arianit Koci, avokat i ish-komandantit të Zonës Operative të Llapit, Rrustem Mustafa – Remi.

Koci ka thënë se Mustafa ka pranuar ftesë që të intervistohet nga Specialja.

“Me autorizimin e klientit tim z. Rrustem Mustafa, ju njoftoj se z. Mustafa ka pranuar një ftesë që me datën 14 janar 2019, të paraqitet pranë Zyrës së Prokurorit të Specializuar të Kosovës (ZPS) në Hagë. Kjo është ftesë për intervistim”, ka thënë Koci, përcjell Koha.net. “Z. Mustafa do të paraqitet vullnetarisht dhe është i gatshëm të sqarojë çdo rrethanë të cilën ZPS është duke e hetuar. Kjo është e gjitha për çfarë kemi njohuri tani për tani, dhe me mirësjellje kërkoj nga gazetarët që të mos e kontaktojnë z. Mustafa rreth kësaj çështjeje”, ka shtuar më tej Koci.

Kategoritë
LajmeVendi

Të ngjajshmet