Këta janë 10 lojtarët më të vlefshëm aktualisht në botë

Vlera e futbollistëvë viteve të fundit është rritur mjaftë shumë dhe futbolli konsiderohet si një ndër sportit më i vlefshmën në botë.

Lojtarët janë ata që me perfomancën e tyre rrisin edhe vlerën e tyre. Në listën prej 10 futbollistëvë më të vlëfshëm në botë i pari gjindet Messi i cili kap vlerën 180 milionë euro, me vlerë të njëjtë është edhe braziliani Neymar. I treti në listë është Kane me vlerë prej 120 milionë euro kurse Cristiano Ronaldo radhitet i katerti ,e vlerë të njejtë.

Lista e plotë e lojtarëve më të shtrejtë në botë sipas transfermartk.

– Messi (180 milionë euro)

– Neymar (180 milionë euro)

– Kane (120 milionë euro)

– Cristiano (120 milionë euro)

– Mbappe (120 milionë euro)

– De Bruyne (110 milionë euro)

– Dybala (100 milionë euro)

– Griezmann (100 milionë euro)

– Hazard (100 milionë euro)

– Coutinho (100 milionë euro).

Kategoritë
Sport

Të ngjajshmet