Këta ishin deputetët që falën 8200 hektar tokë Malit të Zi (Dokument)

Deputetët e Kuvendit të Kosovës më 21 Mars 2018 kanë arritur që të ratifikojnë demarkacionin me Malin e Zi.

Me 80 vota pro është arritur votimi në mënyrë që Kosova të përmbushë edhe një prej kushteve bazë për arritjen e liberalizmit të vizave për qytetarët e Kosovës, gjë që nuk u realizua më pas.

Gazeta e Re më poshtë u sjell listën e votimeve nga deputetët e Kosovës, ata që votuan pro, kundër dhe ata që abstenuan.

Duhet shtuar se deputetët e Lëvizjes Vetëvendosjes u munduan që të parandalojnë votimin duke përdorur pesë herë radhazi gaz lotsjellës në sallën e Parlamenti.

 

Kategoritë
LajmeLajmet KryesoreVendi

Të ngjajshmet