Kërcënimet, sulmet, dhuna e tentim-vrasjet, mistere të pazbardhura në Kosovë

Se subjektet politike po i shpërdorojnë rastet e tilla, duke i shfrytëzuar për agjenda të tyre, dyshojnë edhe disa nga ekspertët. Hajrullah Tërnava, ekspert i sigurisë, bëri të ditur se, politikat kosovare që zhvillohen tani në Kosovë nuk e lejojnë që të zbardhen rastet e dhunës që në një mënyrë a në një tjetër, lidhen me politikën dhe pushtetin… Më shumë

Kategoritë
Artikujt me Zë

Të ngjajshmet

 • Nëntori

  Thuhet se nëntori është muaj i shqiptarëve. Data e 28-të e këtij muaji, në vete ndërlidh disa momente historike, por ndër më të rëndësishmet mbetet Shpallja e Pavarësisë së...
 • (Pa)drejtësia ndaj deputetëve

  Albin Kurti, deputet nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, është arrestuar nga ana e Policisë së Kosovës, para Kuvendit të Kosovës. Aktivistë e madje edhe deputetë të Vetëvendosjes, bënë përpjekje...
 • Tribunali

  Dhjetori i këtij viti do të jetë muaj i cili do të përmbyllë punën gati tri dekadëshe të mekanizmit i cili u themelua për të ndjekur penalisht krimet e...
 • “Harresa” e UP-së, i “falë” tokë Kishës Ortodokse Serbe

  Rreth 4 hektarë tokë në të cilën gjendet Kisha Ortodokse Serbe në Kampusin e Universitetit të Prishtinës, do t’i takojnë Kishës Ortodokse Sveti Nikolla. Kështu vendosi Gjykata e Apelit...