Këngëtari i njohur serb, Micko Ljubicic ironizon me një këngë politikanët serb dhe ata të Kosovës

Këngëtari i njohur serb, Micko Ljubicic gjatë një emision televiziv bashkë me disa të tjerë ka thurr një këngë ironike për ngjarjet aktuale në politikën e jashtme të Kosovës, ku ai ironizoj edhe politikanët e shtetit të Serbisë dhe ata të Kosovës.

Gazeta e Re ju sjell përkthimin e këngës, për më shumë shikoni videon e mëposhtëm:

Shteti i Palaut na trego pse nuk na njeh tani,

Me çfarë të mashtroj Beogradi,

Si u ndryshua mendja jote

Veç se ti na pate njoh

 

Hajde hajde njihe Kosovën,

Shiko se si të lutet Pacolli e Haradinaj

Hajde hajde njihe Kosovën,

Merre Mitrovicën jepja një ishull

 

Kjo nuk mund të ndodh kështu Palau

Si u zmbrapse, si na tërhoqe njohjen

Palau pash Zotin mos këndo me Ivıcën këngën “Miljacka”

 

Hajde hajde njihe Kosovën,

Shiko se si të lutet Thaçi e Limaj,

Hajde hajde njihe Kosovën,

Nëse duhet diçka tjetër mos hezito,

Nëse nuk është e mjaftueshëm përsërite

E nëse është mjaftueshëm ta kthej njohjen

….

Kategoritë
FunTë ndryshme

Të ngjajshmet