Kë po këmbëngul ta transferojnë në Barcelonë Leo Messi?

Tashmë nuk është një sekret që Paulo Dybala po kërkohet nga shumë skuadra të mëdha evropiane.
E po ashtu nuk është sekret që argjentinasi po kërkohet me ngulm nga Barcelona dhe Real Madrid.

Sipas ‘Don Balon’, Lionel Messi në dhjetë muajt e fundit ka folur shumë për numrin 10 të Bianconero.

Messi tashmë sipas kësaj medie, i ka kërkuar Dybalas transferimin në Barcelonë, e këtyre të fundit u ka shprehur që bashkëvendësi i tij t’i bashkohet në Camp Nou.

Për të transferuar Dybalan, Barcelona duhet t’i paguajë Barcelonës rreth 100 milionë euro.

Dybala në Juventus është transferuar në verën e vitit 2015 nga skuadra e Palermos./Lajmi.net/

Kategoritë
Sport

Të ngjajshmet