Katër simptomat që tregojnë se jeni jo tolerantë ndaj bukës dhe pastave

Gluteni është një proteinë e gjetur në drithëra, grurë, elb dhe thekra, andaj zakonisht gjendet në makarona, ëmbëlsira, bukë dhe ushqime të gatshme.

Gluteni i lirë është një dietë që duhet të pasohet nga ata që kanë sëmundja e celiakisë.

Mos toleranca ndaj gjendjes së zakonshme të tretjes është e njohur si sëmundje e celiakisë. Kjo shkakton që zorra e vogël të mos jetë në gjendje të absorbojë lëndë ushqyese, sipas NHS.

Sëmundja është një gjendje autoimune, ku trupi përpiqet të mbrojë veten kundër infeksionit, por gabimisht sulmon indet e shëndetshme, transmeton KosovaPress.

Këto janë simptomat që mund të tregojnë se jeni jo tolerantë ndaj bukës dhe pastave.

Diarreja

Kjo është shenja e parë e zakonshme e sëmundjes së celiakisë.

Sipas NHS-së, gjendja krijohet nga trupi kur nuk është në gjendje që të absorbojë të gjitha nutricitet.

Era e keqe

Kjo shkaktohet për shkak të tretjes së keqe, sipas NHS-së.

Fryrja e lukthit

Shkakton rritjen e diametrit në zonën e stomakut.

Simptoma të tjera që lidhen me zorrët përfshijnë dhimbjen e barkut, dispepsi, kapsllëkun dhe vjelljen.

Skuqja e lëkurës

Nëse mendoni se jeni duke vuajtur nga ndonjë nga këto simptoma, duhet të vizitoni mjekun tuaj të përgjithshëm./kp/

Kategoritë
Shëndetësi

Të ngjajshmet