Karriera e lojtarit të kombëtares armene është ndërprerë, ai duhet të shkojë në luftë me Azerbajxhanin

Lojtari i ekipit kombëtar të futbollit armen Varazdat Haroyan nuk do të bëhet një anëtar i ri i Larissa së Greqisë, të paktën për disa kohë ndërsa konflikti midis vendit të tij dhe Azerbajxhanit vazhdon.

Gazeta franceze “L’Equipe” publikoi sot informacionin se ardhja e mbrojtësit armen në Greqi u shty për shkak se lojtari u mobilizua për shkak të konfliktit midis Armenisë dhe Azerbajxhanit. Haroyan, 28 vjeç, “është mobilizuar, si të gjithë qytetarët armenë nën moshën 40 vjeç, dhe ai tashmë është në zonën e luftës”, sipas një mesazhi dërguar nga agjenti i tij pronarit të Larissa Alexis Kouyias.

Nga rruga, Varazdat Haroyan përfundoi kontratën e tij me klubin rus Yekaterinburg me marrëveshje në shtator, në të cilën ai luajti 55 ndeshje në tre sezone, duke shënuar tre gola. Haroyan gjithashtu luajti në Iran, për Padideh (2016-2017) dhe në Armeni për Pyunik (2009-2016) dhe Patani (2008).

Kategoritë
Sport

Të ngjajshmet